Technologia produkcji kominów

Nasze systemy kominowe produkowane są zgodnie z europejskimi normami: EN 1856-1:2009, EN 1856-2:2009, EN 14989-2:2007. Posiadają certyfikację CE. Współpracują z kotłami grzewczymi pracującymi w podciśnieniu i nadciśnieniu.

W ofercie mamy rozwiązania do każdego typu kotła grzewczego na paliwa stałe, płynne i gazowe.

5 filarów naszej produkcji:

ATESTOWANE SUROWCE - stosujemy jedynie stale austenistyczne

Wszystkie elementy systemów kominowych produkowane są z wysokogatunkowych austenitycznych atestowanych blach kwasoodpornych (stal kwasoodporna, nierdzewna w gatunkach: 1.4404 i 1.4301) i żaroodpornych (stal żaroodporna w gatunku 1.4828). Ten dobór stali pozwala uzyskać wkłady kominowe o wysokich właściwościach antykorozyjnych i termicznych, co jest jedną z podstawowych funkcji kwasoodpronych i żaroodpornych systemów odprowadzających spaliny.

NOWOCZESNA TECHNOLOGIA

Elementy wycinane są laserowo i spawane plazmowo metodą spoiny czołowej, co gwarantuje wysoką dokładność i trwałość łączenia elementów.

SPAWANIE
PLAZMOWE

WYSOKA
DOSKONAŁOŚĆ

TRWAŁOŚĆ
ŁĄCZENIA

PRECYZYJNE ŁĄCZENIE KIELICH - ROWEK

System łączenia elementów jest ważny dla prawidłowego spływu kondensatu po wewnętrznych ściankach wkładu do skraplacza (rurki odprowadzającej skropliny).

 

Cały zestaw elementów wkładu kominowego łączony jest poprzez łączenie poszczególnych jego elementów przez włożenie jednej części elementu, w drugą roztłoczoną część elementu (kielicha). Dodatkowo elementy posiadają rowki, które w połączeniu z częścią kielichową tworzą szczelny i bardzo stabilny wkład kominowy uniemożliwiający przemieszczanie się elementów komina względem siebie.

 

Systemy powietrzno-spalinowe doszczelniane są wewnętrznie atestowanymi uszczelkami silikonowymi typu RAU SIK zapobiegającymi przedostaniu się spalin i kondensatu do przewodu zasysającego powietrze do komory spalania.

 

Elementy systemów izolowanych również spinane są obejmami, co gwarantuje stabilność komina oraz nie rozpięcie się instalacji kominowej w trakcie jego pracy.

ZAKŁADOWA KONTROLA PRODUKCJI

Aby uzyskać powtarzalną jakość i gwarancję bezpieczeństwa dla naszych produktów każdy wyprodukowany element podlega badaniu szczelności urządzeniem WÖHLER, a cała produkcja jets objęta Zakładową Kontrolą Produkcji, nadzorrowana przez przez zenętrzną jednostkę INiG – Państwowy Instytut Badawczy w Krakowie.

DOŚWIADCZENIE

Od 1995 roku każdego dnia koncentrujemy się na jak najlepszych rozwiązaniach dla naszych produktów. Każdego roku unowocześniamy nasz park maszynowy i system szkolenia pracowników. Tych wiele lat dało wiedzę i zaangażowanie, aby tworzyć bezpieczne systemy odprowadzające spaliny. Tych wiele lat dało rzeszę zadowolonych klientów.

CHCESZ ROZWIĄZAĆ SWÓJ PROBLEM
Z ODPROWADZANIEM SPALIN?
Zapraszamy do nas! Gwarantujemy, że go rozwiążemy!

info@henitom.com

+48 34 31 48 697
+48 502 319 948